Jak usunąć kontakt z WhatsApp? Praktyczny poradnik krok po kroku

Jak usunąć kontakt z WhatsApp? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób korzystać z jednego z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Praktyczny poradnik jak dodać, usunąć i zablokować kontakt.
jak usunąć kontakt z whatsapp

Z artykułu dowiesz się jak usunąć kontakt WhatsApp. Podpowiemy także, w jaki sposób dodać lub zablokować numer w komunikatorze. Dowiesz się, dlaczego właśnie ten komunikator stał się tak popularny.

WhatsApp na systemach android oraz urządzeniach iPhone – skąd taka popularność komunikatora?

WhatsApp to popularna aplikacja służąca do wysyłania wiadomości, rozmów głosowych oraz połączeń wideo. Komunikator ma swoją wersję na komputery stacjonarne, ale najczęściej pobierany jest na urządzenia mobilne. Na jego popularność składa się wiele czynników. Przede wszystkim była to jedna z pierwszych aplikacji pozwalająca na rozmowy z wykorzystaniem internetu.

Od dłuższego też czasu producenci komunikatora reklamują go jako bardzo bezpieczne narzędzie do rozmów, dzięki szyfrowaniu end-to-end (dosłownie od końca do końca), które zapewnia pełną prywatność konwersacji. Aplikacja jest prosta w użyciu, ale czasem użytkownicy natrafiają na problemy z książką adresową, dlatego w poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, jak usunąć kontakt z WhatsApp.

Jak usunąć kontakt z WhatsApp?

Komunikator korzysta z listy kontaktów z książki telefonicznej w twoim smartfonie, dlatego, jeśli posiadasz wiele zapisanych numerów, korzystanie z komunikatora może okazać się kłopotliwe. WhatsApp nie zapisuje kontaktów, korzysta jedynie z tych, które sam dodałeś na swoim smartfonie. W komunikatorze pojawiają się tylko numery osób, które również korzystają z niego na swoich smartfonach. Jeśli chcesz całkowicie usunąć kontakt w WhatsApp, uruchom książkę adresową w swoim smartfonie, a następnie musisz usunąć numer osoby, której nie życzysz sobie mieć w kontaktach na WhatsApp.

Następnie należy odświeżyć listę w aplikacji, dzięki czemu przestanie ci się wyświetlać dany numer. Pamiętaj jednak, że nie będzie on mógł wysyłać ci zdjęć, wiadomości ani do ciebie dzwonić, dlatego warto ostrożnie korzystać z tej opcji.

Jak zablokować kontakt w aplikacji?

Czasem usunięcie kontaktu nie wystarcza, a w aplikacji pojawia się błąd, przez który nadal możesz otrzymywać i wysyłać wiadomości do osoby, z którą nie życzysz sobie się komunikować. W takim przypadku należy zablokować dany numer. Wiesz już jak usunąć kontakt z WhatsApp, blokowanie numerów można wykonać z poziomu samej aplikacji. Po pierwsze musisz przejść do głównego menu aplikacji i nacisnąć zakładkę czat. Następnie powinieneś kliknąć osobę, którą chcesz zablokować i wybrać ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu. W kolejnym kroku wybierz opcję „wyświetl kontakt” i dalej „zablokuj”.

Jak zmienić nazwę kontaktu?

Jeśli chcesz zmienić nazwę kontaktu, będziesz musiał zrobić to z poziomu swojego smartfona, ponieważ jak już wiesz WhatsApp korzysta z numerów zapisanych na twojej liście w urządzeniu. Masz możliwość wyświetlenia danego kontaktu z pozycji komunikatora lub bezpośrednio w swoim aparacie, a następnie w opcjach należy wybrać „zmień nazwę”. Oczywiście ten punkt w menu może się różnić w zależności od systemu operacyjnego i modelu urządzenia.

Jak usunąć kontakt w WhatsApp, który nie jest zapisany?

W komunikatorze pojawiają się nie tylko kontakty, które sam ręcznie zapisałeś. Może się okazać, że dostawca pizzy, który właśnie do ciebie zadzwonił z informacją, że za chwilę będzie pod drzwiami także korzysta z WhatsApp i to wystarczy, żeby wyświetlił ci się jako kontakt w komunikatorze. Jak usunąć kontakt w WhatsApp, który nie został zapisany?

Otwórz komunikator i wyszukaj na liście kontaktów ten, który chcesz usunąć. Musisz rozpocząć z nim rozmowę i od razu się rozłączyć, aby wyświetlił się w zakładce połączenia. Następnie kliknij ikonę trzech kropek i wybrać opcję pokaż kontakt. Ponownie wybierasz ikonę trzech kropek i wybierasz przycisk „pokaż w książce kontaktów” i dopiero w tym miejscu możesz trwale usuwać niechciane numery. Dla pewności wróć do aplikacji, żeby zaktualizować i odświeżyć listę.

Dzięki naszemu poradnikowi wiesz, jak usunąć kontakt w WhatsApp na androidzie, chcąc zrobić to na urządzeniu Apple, powinieneś postępować analogicznie, czyli w pierwszej kolejności trwale usunąć kontakt z książki telefonicznej aparatu. Komunikator posiada też opcję wyciszenia konwersacji, dzięki czemu nie będziesz otrzymywał powiadomień od konkretnych osób, bez konieczności usuwania ich numerów.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć blokadę ekranu samsung

Jak usunąć blokadę ekranu Samsung? Praktyczny poradnik

Następny artykuł

Karta pamięci microSD dla profesjonalistów. Czym się charakteryzuje?

Zobacz też