Jak usunąć zdjęcie profilowe na FB? Facebook – poradnik

Jak usunąć zdjęcie profilowe na FB? Przeczytaj artykuł i poznaj wady i zalety darmowego serwisu społecznościowego, który zawojował cały świat. Praktyczny poradnik zarządzania profilem krok po kroku.
jak usunąć zdjęcie profilowe na fb

Z poniższego tekstu dowiesz się jak usunąć zdjęcie profilowe na FB. Poznasz też kilka ciekawych faktów dotyczących najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego. Serwis oferuje wiele możliwości uatrakcyjnienia swojego profilu, a jedną z nich jest zmiana zdjęcia profilowego, zdjęcia w tle czy dodawanie i usuwanie nakładek okolicznościowych.

Facebook – czym jest?

Śmiało można powiedzieć, że serwis Facebook stał się nieodłączną częścią obecnej kultury. Z serwisu można korzystać zarówno na komputerze osobistym, jak i na urządzeniach mobilnych. Serwis jest największym portalem społecznościowym na świecie i udostępnia coraz więcej praktycznych funkcji. Do wielu programów i aplikacji można z łatwością się logować bez konieczności wpisywania loginów i haseł, wystarczy połączyć je z serwisem.

Na Facebooku można dzielić się z przyjaciółmi swoim życiem, za pośrednictwem udostępnianych zdjęć, wydarzeń i postów. Jedną z najstarszych funkcji FB jest możliwość dodania zdjęcia profilowego, ale coraz częściej pojawia się pytanie, jak usunąć zdjęcie profilowe. Niektórzy wolą pozostać anonimowi i nie udostępniać swojego wizerunku w sieci. Na t opytanie znajdziesz odpowiedź w dalszej części tekstu.

Usunąć czy zmienić?

Jeśli uważasz, że z jakiegoś powodu na zdjęciu profilowym wyglądasz niekorzystnie, zawsze istnieje możliwość jego zmiany lub skorzystanie ze specjalnych okolicznościowych nakładek. Dla przykładu w Polsce jednymi z bardziej popularnych były tęczowe obramówki świadczące o wsparciu dla społeczności LGBT+ czy symbol pioruna świadczący o poparciu dla Strajku Kobiet. Nim dowiesz się jak usunąć zdjęcie profilowe na FB, podpowiemy ci jak je zamienić lub dodać nakładkę.

Jeśli chcesz dodać lub zmienić zdjęcie za pomocą aplikacji w telefonie, w pierwszej kolejności zaloguj się do Facebooka i kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, a następnie wybierz ikonę aparatu. W tym miejscu możesz wybrać nowe zdjęcie, które będzie się pokazywało wszystkim odwiedzającym twój profil lub nakładkę stosowną do twoich poglądów czy nastroju.

Jak usunąć zdjęcie profilowe na FB?

Usuwanie zdjęcia w aplikacji Facebook jest równie proste, jak jego podmiana. Wystarczy zalogować się na swoje konto i przejść do zakładki zdjęcia, a następnie wybrać opcję album. Teraz wystarczy odszukać zdjęcie, którego chcesz się pozbyć i kliknąć widoczną przy nim ikonę trzech kropek w górnym rogu ekranu. Kolejnym krokiem jest przejście do rozwijalnego menu, z którego należy wybrać opcję „Usuń zdjęcie”.

Wiesz już jak usunąć zdjęcie profilowe FB, podmienić je lub dodać nakładkę. Jak widzisz nie, jest to skomplikowane i zajmie ci mniej niż kilka minut.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć wiadomości z messengera

Jak usunąć wiadomości z Messengera? Krótki poradnik

Następny artykuł
jak usunąć konto na badoo

Jak usunąć konto na Badoo? Praktyczny poradnik obsługi konta Badoo

Zobacz też