Jak otworzyć plik DWG w prosty i szybki sposób?

Masz plik z rozszerzeniem DWG, który musisz otworzyć, ale kompletnie nie wiesz, jak to zrobić? Zapoznaj się zatem z naszym artykułem, w którym znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak otworzyć plik DWG!
Jak otworzyć plik DWG

DWG to nazwa formatu plików, który jest zapisywany przez program AutoCAD. Umożliwia on zapisywanie rysunków 2D i modeli 3D. Powstał już w latach 70 i najprawdopodobniej jest najpopularniejszym formatem stosowanym do rysunków CAD, a dodatkowo jest licencjonowany do użytku w wielu aplikacjach. Pliki DWG są powszechnie znane wśród programistów, grafików i projektantów. Mimo wszystko jednak możesz się zastanawiać, jak otworzyć plik DWG? Sprawdź to w naszym artykule!

Lista programów, które obsługują pliki DWG

Rozważając, jak otworzyć plik DWG, wiedz, że zwykle wystarczy, że zainstalujesz odpowiednią aplikację. Poniżej przedstawiamy ci najlepsze programy – wybierz jeden z nich, a następnie pobierz i zainstaluj.

  • Autodesk AutoCAD;
  • IMSI TurboCAD Pro;
  • Adobe Acrobat;
  • DWG TrueView;
  • Serif DrawPlus;
  • Adobe Illustrator;
  • Corel PaintShop Pro.

Jak otworzyć plik DWG w programie DWG TrueView?

DWG TrueView to jeden z najczęściej wykorzystywanych programów do otwierania plików DWG. Jest to świetne narzędzie, które poleca się osobom mającym styczność z projektami tworzonymi w takich programach jak AutoCAD. Umożliwia on m.in. przeglądanie projektów zapisanych jako DWG lub DXF. Generalnie to najlepsza opcja dla tych, których muszą oceniać i sprawdzać gotowe projekty, ale nie tylko. Jak otworzyć plik DWG w DWG TrueView? To bardzo proste. Wystarczy, że zainstalujesz program, połączysz z nim domyślne pliki, klikniesz dwukrotnie lewym przyciskiem myszki na plik, który musisz otworzyć i gotowe!

Problemy z otworzeniem pliku DWG

Jeśli okaże się, że pomimo zainstalowanego odpowiedniego programu, masz problemy z jego otwarciem, to sprawdź, czy plik nie jest uszkodzony lub zainfekowany. Inną przyczyną, może być zbyt duże obciążenie systemu operacyjnego. Wówczas spróbuj zamknąć wszystkie pozostałe aplikacje.

Dowiedziałeś się już, jak otworzyć plik DWG, a także, z czego mogą wynikać problemy z tego typu plikiem. Mamy nadzieję, że wszystkie przekazane wskazówki okażą się dla Ciebie przydatne. 

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak otworzyć plik EPUB

Jak otworzyć plik EPUB w najprostszy sposób?

Następny artykuł
jak usunąć konto na aliexpress

Jak usunąć konto na AliExpress? Instrukcja krok po kroku!

Zobacz też