Jak usunąć konto na AliExpress? Instrukcja krok po kroku!

W tych czasach warto wiedzieć, jak usunąć konto na AliExpress. Cały proces zajmuje tak mało czasu, że możemy usunąć swój profil nawet w autobusie czy poczekalni. Sprawdź instrukcję już teraz!
jak usunąć konto na aliexpress

Jak usunąć konto na AliExpress – z tym problemem często stykają się internauci. W poniższym artykule znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Dzięki temu poradnikowi samodzielnie rozstaniesz się z popularnym serwisem aukcyjnym. Sprawdź teraz!

Czym jest serwis AliExpress?

Witryna kryjąca się pod tą nazwą to nic innego jak chiński sklep internetowy z produktami w korzystnej cenie. Należy ona do znanej w branży e-commerce marki Alibaba Group. Użytkownik w każdej chwili może zamówić jakąś rzecz, która po pewnym czasie dotrze pod jego adres lub do najbliższego Paczkomatu. AliExpress to portal, na którym możesz zakupić mnóstwo przydatnych rzeczy do swojego domu lub do uprawiania ulubionego sportu. Zaletą tego portalu jest szybka wysyłka, sprawna obsługa klienta i wiele praktycznych metod płatności online.

Dezaktywowanie konta a usuwanie konta

W przypadku omawianego tutaj portalu łamane są pewne zasady. Otóż tutaj mówiąc o dezaktywacji mówimy o całkowitym usunięciu swojego konta. Jeśli chcesz dezaktywować konto to nie możesz się zalogować na swoje konto ponownie, ponieważ stracisz wszystkie dane. Podczas procesu likwidacji profilu dane zostaną usunięte bezpowrotnie. Przed usuwaniem AliExpress będziesz musiał samodzielnie skopiować swoje dane osobowe czy treść wiadomości.

Jak usunąć konto na AliExpress na komputerze?

Aby przejść przez procedurę usuwania, czyli dezaktywacji konta na komputerze musisz wykonać takie czynności:

  • Wpisz w pasku adresu www.aliexpress.com;
  • Zaloguj się do swojego profilu użytkownika wpisując login (nazwę użytkownika) i hasło;
  • Kliknij zakładkę Moje AliExpress, a następnie Ustawienia konta (Account);
  • Z lewej strony znajdziesz przycisk odnoszący do podstrony Zmień preferencje (Member profile);
  • Teraz będziesz musiał wybrać pozycję Zmodyfikuj profil użytkownika;
  • Na kolejnym ekranie będziesz mógł uzyskać dostęp do opcji Dezaktywuj konto (Deactivate my account).

W przypadku załadowania angielskiej wersji strony możesz spotykać się z nazwami, które w powyższej instrukcji zostały przedstawione w nawiasach.

Trwałe usunięcie konta AliExpress z telefonu. Instrukcja krok po kroku!

Pamiętaj, że posiadając konto i chcąc usunąć je na stałe nie możesz zrobić tego z pozycji aplikacji. Przy próbie dezaktywacji zostaniesz przeniesiony do strony AliExpress. Wprowadzając swój adres e-mail i logując się będziesz mógł w opcjach przeprowadzić całą procedurę dezaktywacji. Należy więc postępować zgodnie z instrukcją, którą przedstawiono w poprzednim akapicie. Przed ostatecznym odłączeniem swojego adresu e-mail należy podać powód swojej decyzji. Należy wpisać powód w pole formularza lub klikać pozycję z listy.

Konsekwencje

Potwierdzając usunięcie konta automatycznie wypiszesz się z newslettera. Stracisz też możliwość robienia zakupów, prowadzenia sporów dotyczących poprzednich zakupów czy anulujesz subskrypcje. Skasowane zostaną też wszystkie twoje wpisy zarówno na portalu AliExpress jak i Alibaba.com.

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak otworzyć plik DWG

Jak otworzyć plik DWG w prosty i szybki sposób?

Następny artykuł
jak usunąć konto paypal

Jak usunąć konto PayPal? Opłaty za brak aktywności w 2022

Zobacz też