Jak usunąć konto Google i Gmail? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

Robisz porządki w swoim telefonie i zdecydowałeś, że nie chcesz dalej korzystać z konta Google? Jeśli tak, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Sprawdź nasz krótki poradnik, jak usunąć konto Google krok po kroku!
jak usunąć konto google

Wraz z nabyciem smartfona z system operacyjnym Android musisz założyć konto Google – tylko wtedy będziesz mógł korzystać z usług Google. Wówczas z profilem zostaną powiązane m.in. adres e-mail, zdjęcia czy hasła. Nie da się ukryć, że posiadanie konta Google oznacza mnóstwo ułatwień, lecz mimo to w niektórych sytuacjach możesz chcieć je usunąć. Możesz czuć taką potrzebę, gdy chcesz zmienić swój adres e-mail, zrezygnować z Google lub sprzedać swój telefon. Niezależnie od powodu warto, abyś wiedział, jak usunąć konto Google. Prostą instrukcję przedstawimy ci w poniższym tekście.

Co wiąże się z usunięciem konta Google?

Zanim przystąpisz do trwałego usuwania swojego konta Google, koniecznie musisz się dowiedzieć, co się z tym wiąże. Najważniejsze jest to, że utracisz dostęp do większości aplikacji i usług, do których logujesz się przy użyciu konta Google – m.in. Gmail i Dysk. Usunięte zostaną także wszelkie dane i treści znajdujące się na koncie – np. e-maile, pliki, zdjęcia lub kalendarze. Dodatkowo wszelkie zakupy (treści i subskrypcje) z YouTube i Google Play przy użyciu konta zostaną zablokowane. Po usunięciu konta pozostanie ci niewiele – jedynie możliwość używania wyszukiwarki i map. Gdy mimo wszystko wciąż jesteś pewny swojej decyzji, to sprawdź, jak usunąć konto Google i Gmail.

Jak usunąć konto Google na zawsze?

Zdecydowałeś, że chcesz trwale usunąć swoje konto Google z telefonu? Oto instrukcja:

 1. Wejdź w ,,Ustawienia”.
 2. Znajdź zakładkę ,,Google lub ,,Konta i synchronizacja”.
 3. Wybierz konto Google i przejdź w ,,Informacje, zabezpieczenia i personalizacja”.
 4. Wybierz z zakładek ,,Dane i prywatność”, a następnie ,,Więcej opcji”.
 5. Przewiń lekko w dół i kliknij ,,Usuwanie konta Google”.
 6. Wybierz opcję ,,Usuń całe swoje konto i wszystkie dane”.
 7. Wpisz swoje hasło.
 8. Przewiń w dół, zaznacz oba pola i naciśnij przycisk ,,Usuń konto”.

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć konto Google z telefonu lub z komputera, wiedz, że możesz to zrobić nie tylko za pomocą smartfona. Podobną procedurę wykonasz przy użyciu laptopa.

Usuwanie konta Google z telefonu z iOS

Jesteś posiadaczem telefonu firmy Apple? Musisz wiedzieć, że iOS nie umożliwia usuwania konta Google bezpośrednio z ustawień. Zatem jak usunąć konto Google, jeśli masz urządzenie Apple? W takim przypadku musisz skorzystać z wybranej przeglądarki. Następnie przejdź do zakładki ,,Dane i prywatność”, a później znajdź sekcję ,,Twoje dane i ochrona prywatności”. Kliknij ,,Więcej opcji”, a potem ,,Usuwanie konta Google”. Postępuj zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie, aby skutecznie usunąć konto Google.

Jak usunąć pocztę Gmail lub inne usługi?

Niektórym osobom wydaje się, że jedyną możliwością pozbycia się konta Gmail lub innych aplikacji mających dostęp do konta jest usunięcie całego konta Google. Nie jest to jednak prawda! Jeśli chcesz się pozbyć jedynie niektórych usług, to:

 • wejdź w zakładkę ,,Dane i personalizacja” na koncie Google;
 • kliknij opcję ,,Usuń usługę lub swoje konto”;
 • w następnym etapie dokonaj wyboru usług, których już nie potrzebujesz.

Jak zapisać dane z konta Google?

Uzyskałeś już odpowiedź na pytanie, jak usunąć konto Google. Zanim jednak przejdziesz do usuwania konta Google z urządzenia, warto, abyś rozważył zapisanie danych. Proces ten jest bardzo prosty i składa się z kilku kroków.

 1. Odwiedź stronę myaccount.google.com.
 2. Wybierz z menu ,,Dane i prywatność”.
 3. Kliknij przycisk ,,Pobierz swoje dane”.
 4. Jeśli nie widzisz potrzeby zapisywania danych z jakiejś witryny Google, to odznacz dany element i naciśnij ,,Następny krok”.
 5. Zdecyduj, jak chcesz uzyskać dane – np. pocztą e-mail.
 6. Ostatnim krokiem jest wybór opcji ,,Utwórz archiwum”.

Odzyskiwanie usuniętego konta Google

Skorzystałeś z naszej instrukcji, jak usunąć konto Google, jednak podjąłeś pochopną decyzję? Zapewne teraz zastanawiasz się, jak odzyskać swoje konto i być może martwisz się, że nie jest to możliwe. Musisz zatem wiedzieć, że jeśli twoje konto Google zostało usunięte z telefonu niedawno (np. kilka dni temu), to masz duże szanse na jego odzyskanie. Jak możesz to zrobić?

Jak odzyskać usunięte konto Google krok po kroku?

Gdy chcesz przywrócić swoje konto Google, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wejdź na stronę do odzyskiwania konta Google.
 2. Wpisz swój adres e-mail i kliknij ,,Dalej”.
 3. Wprowadź swoje hasło, a jeśli go nie pamiętasz, to skorzystaj z opcji ,,Wypróbuj inny sposób”.
 4. Odpowiedź na kilka pytań, które zada ci Google. To niezbędne, aby potwierdzić, że konto należy do ciebie.
 5. Jeśli pomyślnie przejdziesz ten etap, będziesz musiał utworzyć nowe hasło do swojego konta Google.

Wraz z odzyskaniem konta Google będziesz mógł na nowo korzystać z niego, aby logować się do poczty Gmail i innych usług oferowanych przez Google.

Dowiedziałeś się już, jak usunąć konto Google. Jest to dość prosta procedura, którą możesz wykonać zarówno na laptopie, jak i urządzeniu mobilnym – kroki są wręcz identyczne. Pamiętaj także, że skasowanie konta nie jest w pełni nieodwracalne, choć możesz je odzyskać jedynie przez krótki czas. Jeśli będziesz zwlekał z tym zbyt długo, wzrasta ryzyko, że to się nie uda. Z tego względu zadbaj o to, aby twoja decyzja o rezygnacji z konta Google była w pełni przemyślana.

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak usunąć stronę w wordzie

Jak usunąć stronę w Wordzie?

Następny artykuł
jak usunąć konto na instagramie

Jak usunąć konto na Instagramie? Instrukcja

Zobacz też