Jak zmienić plik na PDF? W jaki sposób działa konwerter PDF online? Czym wyróżnia się format PDF?

Konwertowanie plików PDF dla wielu osób jest zagadką. Wbrew pozorom to prosty proces, dzięki któremu łatwo zamienisz dowolny dokument na taki w tym formacie. Sprawdź, jak zmienić plik na PDF i co dzięki temu zyskasz.
jak zmienić plik na pdf

Pracujesz na co dzień z wieloma dokumentami w wersji elektronicznej? Pliki zapisywane w formacie PDF są najwygodniejsze w prezentacji, a także przesyłaniu do innych osób. Funkcje zapisywania plików jako PDF dostępne są w wielu komputerowych programach i nie tylko. Dowiedz się, jak zmienić plik na PDF. Dzięki przekonwertowaniu dokumentów w formie grafik, obrazów oraz tekstu na pliki w formacie PDF ograniczysz ich rozmiar i ułatwisz sobie ich prezentację.

Jakie pliki można zamienić na dokument w formacie PDF? Podpowiadamy!

Chcesz wiedzieć, jakie typy dokumentów przekonwertujesz na PDF za pomocą oprogramowania Adobe Acrobat lub jakiegokolwiek innego programu? Do formatu PDF wyeksportujesz pliki takie, jak:

  • xml;
  • doc;
  • docx;
  • jpg;
  • png;
  • cdr;
  • ai.

Większość rozszerzeń dotyczy plików graficznych, tekstowych i obrazów lub fotografii. Konwersja plików PDF możliwa jest także dla prezentacji PowerPoint, danych w Excel oraz innych z pakietu office. Pamiętaj, że Microsoft współpracuje z Adobe, dzięki czemu otwieranie i edycja plików PDF jest o wiele łatwiejsze. Tworzysz wiele dokumentów w Microsoft Word? Darmowy konwerter nie jest ci potrzeby w takiej sytuacji. PDF utworzysz bezpośrednio z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego lub programu do obróbki graficznej.

Do czego służą pliki PDF? Jak zmienić plik na PDF?

Zanim dowiesz się, jak zmienić plik na PDF, dowiedz się, do czego służą pliki o takim rozszerzeniu. Pliki o rozszerzeniu PDF pozwalają na publikowanie książek w wersji elektronicznej, instrukcji obsługi, odczytywania plików tekstowych oraz tworzenia podglądu obrazów. Zapisywanie i konwersja PDF to wygodny sposób na stworzenie dokumentu nadającego się do prezentacji. Dokumenty w takim formacie udostępnisz bez problemu przez pocztę elektroniczną. Do ich wyświetlania nie potrzebujesz dodatkowego programu. PDF otworzysz w przeglądarce internetowej Mozilla Firefox lub Chrome. System operacyjny również nie ma znaczenia, gdyż PDF działają zarówno na Windows, jak i MAC.

Jak zmienić plik na PDF? Zapisywanie dokumentów Word, Excel i PowerPoint w formacie PDF

Planujesz przekonwertować plik na dokument PDF? To proste. Wystarczy, że masz aktualne oprogramowanie MS Office lub posiadasz dostęp do Adobe Acrobat DC. Kiedy tworzysz dokument tekstowy, wybierz opcję zapisania pliku w formacie PDF bezpośrednio z apletu aplikacji. Dzięki temu przekonwertujesz pliki do formatu PDF zaledwie w ciągu kilku sekund. Czy konwertowanie na format PDF możliwe jest także przy wykorzystaniu zewnętrznego oprogramowania? Jak najbardziej tak. Wystarczy, że masz zapisany dokument w formacie DOC. Przekonwertuj pliki PDF online. Wejdź w tym celu na dowolny konwerter internetowy, a następnie przeciągnij i upuść plik źródłowy. Ten zostanie szybko przeanalizowany i zamieniony na dokument w formacie PDF. Kiedy realizujesz operację zamiany przy pomocy internetowych narzędzi, zawsze sprawdzaj poprawność wykonania procesu. Od czasu do czasu zdarza się, że konwertowanie plików Word online generuje pewne błędy w strukturze dokumentu.

Podobny proces przechodzą pliki Excel i PowerPoint, czyli PPT. Nawet najlepszy konwerter online może mieć problem ze zmianą dokumentu na format PDF. O ile masz taką możliwość, zrób to jeszcze na etapie zapisywania źródłowego dokumentu w oryginalnym programie. Większość aplikacji z pakietu Office daje możliwość zapisania dokumentu jako PDF.

Jakie oprogramowanie do konwersji plików PDF warto wykorzystać? Jak zmienić plik na PDF?

Wielu użytkowników komputerów chce mieć możliwość edytowania plików PDF. Większość aplikacji pakietu Microsoft Office pozwala na zapisywanie efektów prac w formacie PDF. Kiedy wybierzesz odpowiednią opcję, plik zostanie zapisany właśnie w takim formacie, a ty wygodnie przedstawisz go na każdym komputerze. W celu konwersji plików PDF możesz użyć oprogramowania źródłowego do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i plików graficznych.

Masz tylko oryginalny dokument bez możliwości jego edycji?

Zamień plik źródłowy na Portable Document Format, czyli PDF. Zrobisz to przy pomocy dedykowanego oprogramowania Adobe Acrobat DC lub Internetowych konwerterów. Zmiana formatów plików na PDF możliwa jest nawet w ilościach hurtowych. Wystarczy, że wrzucisz plik do edytora, a po zakończeniu procesu zamiany pobierz przekonwertowany plik na swój komputer lub urządzenie mobilne. Bezpłatny program do zamiany plików na PDF nie ma tyle funkcjonalności, co oprogramowanie oparte na zasadach subskrypcji od firmy Adobe. To, czy wybierzesz konwerter online PDF, czy stacjonarny program na Windows lub MAC zależy tylko od ciebie. Pamiętaj, że zamiana plików PDF na inne formaty w dzisiejszych czasach jest prosta i nie zawsze wymaga ingerencji innych aplikacji zewnętrznych.

Dlaczego warto zapisywać pliki w formacie PDF? Kiedy dokumenty PDF stają się przydatne?

Zastanawiasz się, czy warto formatować pliki źródłowe różnego typu do formatów PDF? Zdecydowanie tak! Dzięki temu udostępnisz efekty swoich prac innym osobom i to bez żadnego problemu. Konwersja plików Word, PowerPoint, Excel i innych do formatu PDF sprawia, że zmniejsza się także ich rozmiar. Jeśli PDF zostanie dodatkowo skompresowany, bez problemu prześlesz go przez skrzynkę elektroniczną.

Wiesz już, jak zmienić plik na PDF. Konwersja PDF jest prosta i dostępna dla każdego. Wiesz już, jak zamienić plik na PDF? Zrobisz to zarówno przy wykorzystaniu oprogramowania do tworzenia plików Word, jak i innych, a także przy pomocy zewnętrznych konwerterów online. Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest bezpośredni eksport dokumentu do Portable Document Format. Dzięki temu nie stracisz na jakości pliku oraz zmniejszysz jego rozmiary do minimum. Oprócz tego dokument w takiej formie otworzy każdy, kto ma, chociażby dostęp do przeglądarki Internetowej. Sprawdź, jak zamienić plik na PDF i spraw, że twoja codzienna praca będzie o wiele przyjemniejsza.

Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zmniejszyć plik pdf

Jak zmniejszyć plik PDF? Kiedy warto skompresować dane w PDF? Co zrobić, aby zmniejszyć rozmiar pliku PDF?

Następny artykuł
Jak zrobić format komputera

Jak zrobić format komputera?

Zobacz też