Jak wysłać duży plik mailem? Czy wysyłka obszernych plików elektroniczną pocztą jest kłopotliwa?

Dowiedz się, jak wysłać duży plik mailem. W dzisiejszych czasach jest wiele opcji, które umożliwiają transfer nawet obszernych plików zajmujących kilka gigabajtów. Sprawdź, jak wygląda wysyłka dużych załączników mailem.
jak wysłać duży plik mailem

Wysyłanie dużych załączników ze swojej elektronicznej skrzynki pocztowej nie zawsze jest możliwe. Najpopularniejsze skrzynki pocztowe ograniczają opcję wysyłki plików komputerowych, które zajmują nie więcej niż kilkadziesiąt megabajtów. Sprawdź koniecznie, jak wysłać duży plik mailem. Dzięki internetowym narzędziom szybko przetransferujesz nawet pliki źródłowe, które zajmują wiele megabajtów na dysku.

Jakie narzędzia są przydatne podczas wysyłki załączników mailem?

W sieci znajdziesz zarówno darmowe, jak i płatne narzędzia, które pozwolą ci na wygodne przesyłanie dużych plików do innych osób. Narzędzia online to między innymi hostingi. Dzięki takim stronom internetowym wygodnie załączysz nawet ogromne pliki źródłowe. W tym przypadku docelowemu odbiorcy prześlesz tylko gotowy link do pobrania pliku. Jak wysłać duży plik mailem? Masz kilka możliwości, do których zalicza się:

  • WeTransfer;
  • Takeafile;
  • Dropbox;
  • Dysk Google;
  • OneDrive.

Maksymalna wielkość transferowanego pliku zależy od tego, na jakie narzędzie ostatecznie się zdecydujesz

Kiedy wybierzesz Dysk Google, prześlesz bez problemu nawet pliki o wadze kilku gigabajtów. Pamiętaj, że wygenerowanie linku do największych plików źródłowych może potrwać nawet kilka godzin. W tym przypadku wiele zależy od prędkości twojego łącza internetowego. Sama skrzynka mailowa pozwala najczęściej na załączenie dokumentów o wadze nie większej niż 25 MB. Potrzebujesz pilnie przesłać duże pliki do dowolnego odbiorcy mailem? W takim razie zastanów się też nad opcją skompresowania dokumentów do archiwum. Obszerne pliki tekstowe zmniejszysz nawet o 90% w stosunku do ich początkowego rozmiaru.

Jak wysłać duży plik mailem? Czy upload na hostingu internetowym to dobra opcja?

Wysyłanie dużych plików niezależnie od ich rozszerzenia odbywa się najczęściej przez dyski online np. Dysk Google lub hostingi Internetowe. Wybierz upload plików z opcją wygenerowania linku do ich pobrania. W ten sposób wygodnie prześlesz link do odbiorcy wiadomości. Pamiętaj, że większość darmowych hostingów internetowych ma pewne ograniczenia co do wagi pliku. Popularne strony, które bez opłat generują linki do plików ważne nawet 7 dni, pozwalają na przetransferowanie plików o wadze do 2 GB. Powyżej tego rozmiaru wymagane są opłaty. 

Jak wysłać duży plik mailem?

Upload plików do zewnętrznego serwisu i przesłanie linku to naprawdę wygodna alternatywa dla załączania dokumentów bezpośrednio w wiadomości. Chcesz wiedzieć, jak wysłać duży plik mailem? Zrobisz to w kilku krokach:

  1. Wybierz odpowiednią formę transferu plików np. hosting online.
  2. Wrzuć dokument źródłowy i poczekaj na wygenerowanie linku do pobrania.
  3. Skopiuj link i wklej go do treści wiadomości e-mail.
  4. Prześlij wiadomość do odbiorcy wraz z linkiem do pobrania dużego pliku.

Wiesz już, jak wysłać duży plik mailem. Prowadzisz własną firmę i często wysyłasz duże pliki? Zastanów się, czy nie warto zainwestować w płatne usługi hostingów online.

Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak podzielić plik pdf

Jak podzielić plik PDF? Kiedy warto podzielić plik PDF na kilka mniejszych? Czy dzielenie plików PDF jest darmowe?

Następny artykuł
jak sformatować windows 7

Jak sformatować komputer Windows 7? Czy formatowanie systemu jest bezpieczne? Kiedy warto to zrobić?

Zobacz też