Korzystanie z telefonu z systemem Android według opinii wielu użytkowników jest bardzo intuicyjne. Konsumenci doceniają w dużej mierze duże możliwości konfiguracji urządzeń z tym systemem operacyjnym. Zanim kupisz swój wymarzony telefon, dowiedz się, jak sprawdzić wersje Androida. To prosta czynność, dzięki której ocenisz, czy telefon ma aktualne oprogramowanie. Nawet jeśli nie, producenci nie zawsze dają opcję jego aktualizacji. Przed zakupem nowego telefonu sprawdzaj, czy producent uwzględnia dany model w kolejnych aktualizacjach systemu.
Jak sprawdzić wersje Androida? Jak wersja systemu wpływa na wydajność urządzenia?
Chcesz wiedzieć, jak sprawdzić wersję Androida na urządzeniu mobilnym? To prosta czynność, która zajmie ci zaledwie kilkanaście sekund. Najprostszą metodą jest poszukiwanie tych informacji w ustawieniach sprzętu. Wystarczy, że:
- Wejdziesz w ustawienia swojego telefonu.
- Wybierzesz zakładkę aktualizacji smartfona.
- Przejrzysz informacje zawarte w polach dotyczących wersji Androida oraz aktualizacji systemowych.
To nie jedyna metoda, przy pomocy której szybko sprawdzisz wersję Androida na swoim telefonie. Jeśli smartfon nie ma takich opcji w ustawieniach, prawdopodobnie został wyposażony w wersję Android Oreo. Oczywiście informacje tego typu zyskasz, instalując dodatkowe oprogramowanie analityczne na swoim urządzeniu. Jest to inwazyjny sposób, który dodatkowo zaśmieca pamięć telefonu. Jak widzisz, informacje o aktualnej wersji oprogramowania w telefonie są ogólnodostępne dla każdego użytkownika. Wiesz już, jak sprawdzić wersje Androida? Na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystasz taką informację. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, kiedy przydaje się znajomość wersji Android swojego urządzenia mobilnego.
Po co sprawdzać wersję Androida w swoim smartfonie?
Analiza aktualnej wersji systemu Android w telefonie pozwoli ci ocenić, czy oprogramowanie jest wystarczająco aktualne. W niektórych przypadkach smartfony aktualizują się samoczynnie. Dzięki temu samodzielna kontrola dostępności nowych wersji nie jest konieczna. Niektóre urządzenia mobilne wymagają ręcznej analizy wersji systemu i ściągnięcia nowszej na własną rękę z Internetu. Takie sytuacje obecnie zdarzają się bardzo rzadko.
Pamiętaj, aby do aktualizacji smartfona naładować jego baterię do minimum 50%. Dopiero przy takim poziomie uruchomienie aktualizacji telefonu będzie w pełni bezpieczne. Jeśli w trakcie wgrywania plików bateria ulegnie rozładowaniu, może to doprowadzić do całkowitego uszkodzenia telefonu. Nowoczesny sprzęt najczęściej aktualizuje się bez zbędnego udziału użytkownika. Zawsze dbaj o to, aby mieć możliwie najnowszą wersję systemu. Wpływa to na poziom wydajności sprzętu i jego funkcjonalności.