Pliki w formacie PDF przydają się w wielu sytuacjach. Masz nowy projekt graficzny ulotki, wizytówki lub prezentację do szkoły? Zapisz go jako plik PDF, a bez problemu pokażesz go na dowolnym urządzeniu. Obecnie przeglądarki Internetowe takie, jak np. Chrome i Mozilla Firefox wyświetlają pliki PDF bez konieczności instalacji dodatkowych wtyczek. Oczywiście na komputerach i laptopach również uruchomisz dokument w tym formacie. Potrzebujesz jednak dodatkowego oprogramowania np. Adobe Reader. Dowiedz się, jak zrobić plik PDF, który bez problemu otworzy się nawet na urządzeniach mobilnych.
Jak zrobić plik PDF? Jakiego programu użyć?
Pliki PDF są popularnym formatem prezentacji różnych plików. Z tego względu większość programów komputerowych pozwala na zapisywanie efektów swoich prac jako pliki PDF. Te nadają się jedynie do przedstawiania swojej pracy. Interaktywne pliki PDF tworzone są najczęściej przez banki, które udostępniają je swoim klientom do uzupełniania. Pozwala to ograniczyć ilość drukowanych dokumentów.
Zastanawiasz się, jak zrobić plik PDF w praktyce? To dość proste. Wystarczy, że korzystasz z oprogramowania graficznego Adobe, pakietu Office lub jakichkolwiek innych edytorów. Większość z nich w ustawieniach zapisu pliku daje do wyboru opcję realizacji plików PDF. Z takich funkcjonalności najczęściej korzystają projektanci graficzni. Format PDF pozwala na eksportowanie danych wraz z informacjami o spadach, kolorach oraz liniach cięcia projektu dla drukarni. Nie ma znaczenia to, na jakich plikach pracujesz. Dowiedz się, jak zrobić plik PDF i ułatwić sobie prezentację swojej pracy.
Tworzenie PDF. Jak zrobić plik PDF w praktyce?
Pliki PDF stworzysz przy pomocy praktycznie dowolnego oprogramowania. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia zapisu i wybierzesz odpowiednią opcję. Pamiętaj, że pliki PDF najczęściej zajmują sporo miejsca, gdyż zapisują w sobie wiele danych. W przypadku projektów graficznych do druku dokumenty tego typu informują drukarnie o wykorzystanych kolorach, spadach i nie tylko. Jak zrobić plik PDF? Wystarczy, że utworzysz nowy plik tekstowy, arkusz kalkulacyjny lub grafikę w edytorze, a następnie zapiszesz we właściwym rozszerzeniu. Oprogramowanie Adobe Acrobat pozwoli ci też na wygodne zarządzanie plikami PDF. W tym przypadku nowo utworzone PDFy wygodnie edytujesz, połączysz, a nawet rozdzielisz.
Nawet kiedy masz kilka zdjęć w formacie JPG do połączenia, bez problemu zrobisz z nich jeden plik PDF. Otworzysz go bez problemu na dowolnym urządzeniu mobilnym, komputerze, a nawet telewizorze. Pracujesz często przy komputerze i często robisz prezentacje? Zapamiętaj, jak zrobić plik PDF. Prawdopodobnie wykorzystasz tego typu plik w swojej codziennej pracy, co znacznie ułatwi ci wiele zadań.