Windows Server – co to jest?

Z systemów operacyjnych Microsoftu korzystają niezliczone ilości przedsiębiorstw – zarówno małych i średnich firm, jak i dużych, międzynarodowych korporacji. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że gigant z Redmond swego czasu postanowił wprowadzić na rynek specjalne oprogramowanie, które umożliwia obsługiwanie serwerów w firmach – czyli właśnie Windows Server. Czym dokładnie cechuje się to oprogramowanie, które w 2022 roku doczekało się kolejnej aktualizacji? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Oprogramowania komputerowe Windows Server – co to?

Oprogramowania komputerowe Windows Server nie są niczym nowym. Program po raz pierwszy został wypuszczony na rynek w kwietniu 2003 roku, kiedy ukazał się Windows Server oparty na edycji XP. Od tego czasu ukazało się kilkanaście wersji Windows Server, włączając w to wersje specjalne, takie jak Windows Home Server do użytku domowego. W Polsce wiele osób kojarzy z pewnością Windows Small Business Server, który od lat 90. jest dostarczany do pracowni komputerowych w polskich szkołach.

Programy komputerowe z grupy Windows Server to – jak opisuje je sam Microsoft – „platformy do tworzenia infrastruktury połączonych aplikacji sieci i usług internetowych”. Dzięki Windows Server praca w przedsiębiorstwie jest sprawna, uporządkowana, elastyczna i, co ważne, bezpieczna.

Programy komputerowe Windows Server – najważniejsze cechy

Jakie są najważniejsze cechy Windows Server? Mówiąc o zastosowaniu oprogramowania w firmie, musimy wspomnieć o takich aspektach jak:

  • udostępnianie zasobów sieci lokalnej,
  • zarządzanie użytkownikami i dostępem do drukarek i urządzeń biurowych,
  • zarządzenia połączeniami z siecią firmową przez VPN,
  • hostowanie starych i nowych aplikacji,
  • profesjonalne zabezpieczenia.

To oczywiście tylko niewielka część tego, co oferuje Windows Server. Warto tu zaznaczyć, że najnowsze edycje oprogramowania, które znajdziesz na przykład w sklepie https://teamnet-software.pl/kategoria/server/windows-server/, umożliwiają pracę w trybie hybrydowym. Oznacza to, że przy użyciu jednej tożsamości możliwe jest działanie nie tylko w środowisku lokalnym, ale także w chmurze.

Windows Server – klucz aktywacyjny: ile kosztuje i jak go nabyć?

Jak nabyć Windows Server? Klucz aktywacyjny można kupić w wielu sklepach internetowych – jak np. Teamnet-Software.pl – lub bezpośrednio na stronie Microsoft. Oprogramowanie dostępne jest na licencjach typu CAL: user CAL, na podstawie którego licencję przypisuje się do danego użytkownika, oraz device CAL – w tym przypadku licencja jest przypisana do urządzenia. Ostatnia wersja Windows Server dostępna jest w dwóch wersjach – Standard i rozbudowaną Datacenter Windows Server. Licencja dożywotnia do jednego stanowiska na ten drugi wariant kosztuje około 20 000 złotych.

Sklep z oprogramowaniami Teamnet-Software – produkty Microsoft

Jeżeli chcesz kupić programy komputerowe Microsoft do użytku domowego lub do firmy, zapoznaj się z ofertą Teamnet-Software.pl. Jest to sklep z oprogramowaniami, który współpracuje z największymi producentami oprogramowań komputerowych i antywirusowych.

Treść promocyjna

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Technologie produkcji roślin uprawnych

Następny artykuł

Jak radzić sobie z trudnymi klientami podczas pracy na kasie?

Zobacz też