Jak połączyć smartwatch z telefonem? Android oraz iOS

Jak połączyć smartwatch z telefonem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak sparować inteligentny zegarek Apple Watch ze smartfonem wyposażonym w iOS, ale także jak sparować smartwatch z urządzeniami wyposażonymi w system Android.
jak połączyć smartwatch z telefonem

Z artykułu dowiesz się jak połączyć smartwatch z telefonem Huawei, Samsung, Apple czy Xiaomi. Poznasz instrukcję obsługi smartwatchy krok po kroku. Podpowiemy także, czym się różni smartwatch od tradycyjnego zegarka i odpowiemy na pytanie, czy to urządzenie jest tylko gadżetem, czy niezbędnym przedmiotem.

Parowanie smartwatcha z telefonem – czy inteligentny zegarek to tylko gadżet?

Nim odpowiemy na pytanie, jak połączyć zegarek z telefonem przedstawimy ci możliwości zegarka podłączonego do twojego telefonu. Smartwatch nazywany jest też inteligentnym zegarkiem, który posiada wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka jak wskazywanie godziny, minutnik, stoper, data czy nawet kompas występujący w droższych modelach tradycyjnych zegarków.

Na tym oczywiście nie kończą się możliwości smartwatcha. Po sparowaniu zegarka ze smartfonem otrzymujesz dostęp do niezliczonych możliwości. Wiele dostępnych w Sklepie Play czy App Store aplikacji mobilnych współpracuje z oprogramowaniem smartwatchy, dzięki czemu możesz na przykład liczyć spalone kalorie, kroki czy tętno. Informacje te zapisywane będą w pamięci aplikacji oraz wyświetlane na tarczy zegarka.

W zależności od modelu smartwatcha różniły będą się funkcjonalności zegarka, ale w prawie każdym znajdziesz opcję odczytywania SMS-ów na ekranach obu urządzeń, smartwatcha i smartfona, odbieranie połączeń za pomocą mniejszego wyświetlacza urządzenia na ręku czy zmiana muzyki odtwarzanej z telefonu.

Sam widzisz, że warto sparować telefon z inteligentnym zegarkiem i nie jest on jedynie modnym gadżetem. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że kiedyś żyliśmy bez nich. Tak jak bez wielu innych przydatnych rzeczy, a jedną z nich jest zdecydowanie inteligentny zegarek. Jeśli interesujesz się tematyką nowych technologii, to z pewnością zainteresuje cię również temat: jak połączyć smartband z telefonem.

Jak połączyć smartwatch z telefonem z systemem Android oraz iOS?

Jak połączyć smartwatch z telefonem z systemem Android oraz iOS? Przede wszystkim należy uruchomić bluetooth w telefonie oraz zegarku. Parowanie obu urządzeń może potrwać kilka minut i odbywa się bez żadnych dodatkowych aplikacji, jednak masz możliwość pobrać dedykowane oprogramowanie ze sklepu. Aplikacje oferują dostęp do wielu różnych dodatkowych funkcji, pełną konfigurację pozwalającą odkryć wszystkie ukryte możliwości smartwatcha.

O kilku z dodatkowych możliwości już wspomnieliśmy. Aplikacje oferują między innymi dostęp do monitoringu aktywności fizycznej, porad zdrowotnych czy ilości przebytych kilometrów. Dla przykładu Apple stworzył odpowiednią aplikację do obsługi smartwatcha, czyli program Apple Watch, Samsung Wearable, a Xiaomi Mi Fit. Jak połączyć zegarek z telefonem? Instrukcja krok po kroku w następnym akapicie.

Jak sparować smartwatch i połączyć zegarek w telefonie – krok po kroku

W obu urządzeniach należy włączyć technologię bluetooth, a na wyświetlaczu telefonu wybrać nazwę urządzenia, które chcesz sparować. Naciśnij przycisk odpowiadający nazwie twojego zegarka i poczekaj, aż pojawi się komunikat informujący o połączeniu dostępnych urządzeń. Jeśli udało ci się odpowiednio skonfigurować zegarek i telefon, zostaniesz o tym poinformowany odpowiednim komunikatem.

Jak widzisz, parowanie zegarka jest bardzo proste, pozostało ci jedynie uruchomić aplikację postępować zgodnie z wyświetlającymi się instrukcjami. Chcąc poszerzyć możliwości smartwatcha, należy pobrać specjalnie do tego stworzone programy czy aplikacje ze Sklepu Play lub App Store.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Przenoszenie służbowych maili między komputerami. Jak to zrobić?

Następny artykuł
jak połączyć telefon z laptopem

Jak połączyć telefon z laptopem? Bluetooth, Wi-Fi czy USB?

Zobacz też