Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi za pomocą routera sieciowego? Praktyczny poradnik

Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi? W naszym poradniku opisaliśmy krok po kroku tę czynność oraz najczęściej pojawiające się problemy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat konfiguracji sieci bezprzewodowej.
jak połączyć drukarkę z wifi

Z tekstu dowiesz się, jak połączyć drukarkę z Wi-Fi. Dzięki temu pozbędziesz się zbędnych kabli prowadzących do komputera i usprawnisz pracę urządzeń. Podpowiemy także, na jakie trudności możesz napotkać, oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze sprzętu.

Dlaczego tak przydatne jest podłączenie drukarki do sieci Wi-Fi?

Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi? Przejdziemy do tego później, najpierw odpowiemy na pytanie, czy w ogóle warto interesować się tym tematem. Pierwsze produkowane drukarki wymagały połączenia za pomocą kabla z urządzeniem wydającym polecenia, co za tym idzie, jeśli chciałeś wydrukować jakiś dokument w biurze, musiał być on najpierw przeniesiony na komputer podłączony do drukarki.

Większość drukarek aktualnie produkowanych wyposażonych jest w kartę sieciową, która umożliwia łączność z komputerami i urządzeniami przenośnymi za pomocą sieci Wi-Fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz pozbyć się przewodów z domu, czy z biura, a drukarka bezprzewodowa będzie widoczna dla wszystkich urządzeń. Pamiętaj jednak o ustanowieniu mocnego hasła tak, aby nikt niepożądany nie mógł się z nią połączyć.

Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi – czy to obniży jakość wydruku?

Powszechna opinia głosi, że zawsze lepiej jest połączyć ze sobą sprzęty za pomocą kabla, ponieważ to stabilniejsze łącze nienarażone na różnego rodzaju zakłócenia. A jak jest w przypadku drukarek? Najnowsze drukarki sieciowe stworzono wręcz do pracy bezprzewodowej. Można się z nimi łączyć, w zależności od modelu, zarówno poprzez skonfigurowaną sieć Wi-Fi, jak i przez Bluetooth.

Ten rodzaj drukarek cechuje lepsza wydajność, szybsza praca i profesjonalny wygląd drukowanych dokumentów. Ponadto może się z nimi łączyć ogromna ilość laptopów, komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Do użytku biurowego nadają się one o wiele lepiej niż drukarki połączone do jednego komputera za pomocą kabla.

Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi? Potrzebował będziesz odpowiedniego sterownika i wykorzystania kreatora konfiguracji urządzeń. Drukarka, która będzie współdziałała z wieloma innymi sprzętami, powinna być połączona do sieci lokalnej lub sieci domowej, aby w pełni wykorzystać jej możliwości. Może zainteresuje cię też: jak zainstalować drukarkę?

Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi krok po kroku

Zastanawiasz się jak połączyć drukarkę z Wi-Fi? Nie jest to skomplikowane, jednak wymaga od ciebie odrobiny wiedzy informatycznej. Jeśli wykonasz krok po kroku wszystkie czynności, podłączanie drukarki do komputera nie sprawi ci problemu. Po pierwsze sprawdź, czy wszystkie połączenia są sprawne, urządzenia podłączone zarówno do sieci energetycznej, jak i Wi-Fi. Przygotuj sobie nazwę sieci oraz hasło, dzięki temu będziesz je miał pod ręką.

Kolejny krok może się różnić w zależności od modelu drukarki, którą posiadasz i będzie wymagał odrobiny znajomości informatyki. Skorzystaj z menu drukarki za pomocą zainstalowanego wyświetlacza i znajdź opcję odpowiadającą za połączenia sieciowe i wybierz tę, z którą chcesz się połączyć i wprowadź hasło. W przypadku drukarek wyposażonych w funkcję WPS Push-to-connect wystarczy nacisnąć przycisk WPS, ustawić odpowiedni punkt dostępu i wybrać sieć Wi-Fi drukarki.

Ostatnim etapem jest konfiguracja urządzeń drukujących. Proces konfiguracji wymaga aktualizacji oprogramowania komputerowego i sterowników urządzeń. W zależności od producenta drukarki będą one załączone na płycie CD lub dostępne online.

Już wiesz, jak połączyć drukarkę z Wi-Fi. Konfigurowanie połączenia Wi-Fi nie jest skomplikowane, ale może zająć trochę czasu. Szybko jednak przekonasz się o zaletach podłączenia drukarki w sieci.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak połączyć pliki pdf

Jak połączyć pliki PDF? To proste. Poznaj kilka sposobów

Następny artykuł
jak połączyć 2 monitory

Jak połączyć 2 monitory do komputera z systemem Windows 10?

Zobacz też