Jak połączyć Instagram z Fb? Poradnik

Jak połączyć Instagram z Fb? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety sparowania obu kont. Przygotowaliśmy poradnik, który poprowadzi cię krok po kroku i ułatwi połączenie kont w obu aplikacjach.
jak połączyć instagram z fb

Z artykułu dowiesz się, jak połączyć Instagram z Fb. Jest to bardzo przydatna i praktyczna funkcja, która ułatwi obsługę obu social mediów. Poznasz zalety takiego rozwiązania i przyspieszysz cały proces dzięki naszym praktycznym poradom.

Instagram i Facebook – portale społecznościowe, których nie trzeba przedstawiać

Nim odpowiemy na pytanie, jak połączyć Instagram z Fb przybliżymy nieco działanie obu serwisów. Facebook to rewolucyjny portal, który przebojem wdarł się na ekrany smartfonów i komputerów na całym świecie. Portal umożliwia zapraszanie osób do grona swoich znajomych i wspólne dzielenie się przeżywanymi chwilami dzięki publikacji filmów i zdjęć opatrzonych tekstem. Możesz komentować posty swoich znajomych, a oni twoje, jeśli ustawienia zabezpieczeń na twoim profilu na to pozwalają.

Instagram także jest platformą społecznościową, ale w przeciwieństwie do Facebooka, tutaj liczy się bardziej obraz niż treść. Na Instagramie także możesz publikować zdjęcia i krótkie rolki filmowe, ale jest zdecydowanie aplikacja dla wzrokowców. W obu portalach możesz założyć profil firmowy lub fanpage, którego będziesz administratorem. Od dłuższego już czasu pojawiła się możliwość połączenia obu kont, co bardzo usprawnia korzystanie z aplikacji.

Sprawdź też: „Instagram jak działa”.

Jak połączyć Instagram z Fb?

Cały proces nie jest trudny, ale bez jasnego poradnika łatwo się pogubić w gąszczu możliwości. Jak połączyć Instagram z Fb? W pierwszej kolejności upewnij się, że jesteś administratorem obu kont i znasz wszystkie niezbędne hasła. Twoje konta nie mogą też być połączone z innymi, jeśli wcześniej już powiązałeś konto na Instagramie z innym kontem FB, nie uda ci się tego zrealizować z kolejnym.

Facebook i Instagram – łączenie kont z pozycji aplikacji

W pierwszej kolejności uruchom na smartfonie aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu, klikając ikonę ludzika w prawym górnym rogu. Następnie wybierz ikonę menu i dalej ustawienia. Na dole ekranu znajdziesz „Centrum kont”, kliknij pozycję „Skonfiguruj centrum kont” i wybierz opcję „dodaj konto na Facebooku”. Zostaniesz poproszony o wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła. Teraz pozostało tylko potwierdzić konfigurację i wybrać wspólne zdjęcie profilowe dla obu portali.

Połączenie Facebooka z Instagramem z pozycji fb

Scalenia kont możesz dokonać także z pozycji portalu Facebook. W pierwszej kolejności zaloguj się do swojego fanpage i przejdź do ustawień z lewej strony ekranu, dalej zarządzanie stroną i Instagram. W tym miejscu znajdziesz przycisk „połącz konto na Instagramie”, kliknij go i wprowadź hasło do logowania.

Sparowanie obu kont nie jest trudne, a umożliwi ci dostęp do wielu nowych przydatnych funkcji. Po dokonaniu tego będziesz mógł jednym kliknięciem zlecić wstawienie tego samego posta czy relacji w obu social mediach. Otrzymujesz też możliwość promowania postów Fb za pomocą Instagrama. Dodatkową możliwością jest opcja sprzedaży produktów za pomocą wbudowanego w Instagrama sklepu.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
intercity wifi jak się połączyć

Intercity WiFi – jak się połączyć? Bezpłatny internet w pociągu PKP Intercity

Następny artykuł
jak zabezpieczyć folder hasłem

Jak zabezpieczyć folder hasłem? Praktyczna instrukcja, jak chronić hasłem pliki

Zobacz też