Jak połączyć smartband z telefonem – instrukcja parowania opaski

Jak połączyć smartband z telefonem? Przeczytaj artykuł i poznaj bliżej funkcje oraz możliwości opaski smartband. W kilku krokach opisujemy jak sparować opaskę sportową z twoim smartfonem za pomocą funkcji bluetooth.
jak połączyć smartband z telefonem

Z artykułu dowiesz się jak połączyć smartband z telefonem. Poznasz też najpopularniejsze modele opasek od różnych producentów. Dowiesz się także jakie funkcje oferują opaski sportowe i czy warto stać się posiadaczem tego urządzenia.

Smartband – przydatny sportowy gadżet

Smartband nazywany jest też inteligentną opaską, a często mylony jest ze smartwatchem. Na chwilę obecną najpopularniejszymi modelami są Xiaomi Mi Band, Huawei Health czy Samsung Galaxy Fit 2. W zależności od modelu różnią się funkcjonalnością, wykonaniem i ceną.

Smartband to opaska przypominająca niewielki zegarek czy zwykłą bransoletkę z tworzywa sztucznego. Ten niepozorny z zewnątrz gadżet oferuje mnóstwo możliwości monitorowania twojej aktywności fizycznej. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zmotywować się do częstszego uprawiania sportu.

Najważniejsze funkcje urządzenia:

  • monitorowanie i analiza snu – czas trwania faz i jakości
  • GPS umożliwiający precyzyjną lokalizację, pomiar czasu i odległości
  • monitorowanie pracy serca w czasie rzeczywistym
  • liczenie przebytego dystansu
  • układanie planów treningowych

Jeśli interesujesz się nowinkami technicznymi, to z pewnością zainteresuje cię, jak połączyć smartwatch z telefonem.

Jak połączyć smartband z telefonem? Podstawowe informacje

Nim zaczniesz konfigurację opaski i parowaniem z telefonem warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze nie zapomnij pobrać aplikacji odpowiadającej twojej opasce. Producent na pewno zawarł w instrukcji informację o nazwie oprogramowania, które jest niezbędne do uruchomienia wszystkich funkcjonalności smartbanda. Aplikacja ma też swoje wymagania systemowe, dlatego przed zakupem opaski upewnij się, że twój telefon je spełnia.

Jak skonfigurować smartband Samsung Fit

W zależności od modelu i producenta konfiguracja sportowych opasek nieco się od siebie różni, dlatego opiszemy trzy najpopularniejsze modele. Jako pierwsze urządzenie opiszemy Samsung Band. Do poprawnej konfiguracji i działania wymaga instalacji aplikacji Galaxy Fit 2 dostępnej w sklepie Play. Włącz smartfonie aktualizacje, aby mieć pewność, że oba urządzenia są w pełni gotowe do pracy.

Jak połączyć smartband z telefonem? W pierwszej kolejności aktywuj łączność Bluetooth w obu urządzeniach i potwierdź za pomocą opaski chęć parowania, przejdź do aplikacji i wykonaj polecenia, które się po kolei wyświetlają.

Jak połączyć smartband z telefonem? Huawei Band instrukcja

Do konfiguracji opaski Huawei potrzebował będziesz odpowiedniej aplikacji dostępnej w sklepie Play. Po pobraniu programu włącz bluetooth zarówno w telefonie, jak i w smartbandzie. Upewnij się, że oba urządzenia są naładowane i otwórz aplikację producenta. Na rozwijalnej liście znajdziesz nazwę swojej opaski, kliknij „połącz” i gotowe.

Xiaomi Mi Band 6 – parowanie ze smartfonem

Do konfiguracji smartfona z opaską Xiaomi Mi Band potrzebujesz aplikacji Mi Fit. Uruchom połączenie Bluetooth w obu urządzeniach, parowanie powinno odbyć się w sposób automatyczny, ale tylko w przypadku kiedy posiadasz już konto Xiaomi. W innym razie będziesz musiał założyć nowe konto. Następnie otwórz zakładkę Profil i kliknij Dodaj urządzenie. Na wyświetlaczu smartfona zobaczysz komunikat potwierdzający parowanie urządzeń, potwierdź go i gotowe.

Już wiesz, jak połączyć smartband z telefonem za pomocą łączności bluetooth i specjalnej aplikacji. Jak sam widzisz, nie jest to skomplikowane, a z naszym poradnikiem z pewnością sobie poradzisz.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zabezpieczyć komputer hasłem

Jak zabezpieczyć komputer hasłem przed innymi osobami? Poradnik

Następny artykuł
jak połączyć dwa zdjęcia

Jak połączyć dwa zdjęcia lub zrobić kolaż? Praktyczny poradnik

Zobacz też