Jak zabezpieczyć komputer hasłem przed innymi osobami? Poradnik

Jak zabezpieczyć komputer hasłem? Przeczytaj artykuł, w którym krok po kroku opisujemy jak ustawić hasło dostępu do twojego komputera osobistego. Dowiedz się jak zadbać o bezpieczeństwo cyfrowe.
jak zabezpieczyć komputer hasłem

Jak zabezpieczyć komputer hasłem? Dowiesz się tego z treści artykułu. Możesz wykorzystać wbudowane możliwości systemu Windows. Poprowadzimy cię krok po kroku przez cały proces, dzięki czemu przebiegnie sprawnie.

Dlaczego warto zabezpieczyć komputer hasłem?

Stosowanie haseł ogranicza dostęp do całego komputera lub poszczególnych na nim profili. Jest to najłatwiejszy sposób zabezpieczenia, niestety niewystarczający w przypadku ataku hakerów. Stosuje się go głównie w domach prywatnych, chroniąc dzieci przed dostępem do niektórych gier, filmów czy ważnych dokumentów, ale też w firmach, w których pracownicy dzielą się urządzeniami. Przeczytaj też, jak zabezpieczyć dysk przenośny hasłem.

Jak zabezpieczyć komputer hasłem do logowania?

Nim w ogóle przejdziesz do zakładania zabezpieczeń na swoim komputerze, zapisz sobie wybrane hasło w bezpiecznym miejscu. Jeśli kiedykolwiek je zgubisz, przywrócenie go, bez konieczności przeinstalowywania całego systemu może okazać się niemożliwe. Windows 10 oferuje możliwość założenia hasła jako administrator podczas pierwszego logowania. Co, jeśli tego nie zrobiłeś? Jeszcze nic straconego, w każdej chwili możesz ustanowić kod zabezpieczający.

Jak zabezpieczyć komputer hasłem? W pierwszej kolejności otwórz menu za pomocą przycisku „Start” i wybierz opcję „Ustawienia”. Dalej „Konta” i „Rodzina i inni użytkownicy”. Następnie wybierz opcję „Dodaj kogoś innego do tego komputera” i „Dodaj użytkownika bez konta Microsoft”. Pozostało ci już tylko wprowadzić hasło wraz ze wskazówką przypominającą. W ten sposób na komputerze pojawi się nowe konto, do którego dostęp będzie miała jedynie osoba znająca kod.

Inne opcje logowania

Jeśli chcesz mieć komputer tylko i wyłącznie dla siebie, najlepszym sposobem jest przeinstalowanie systemu operacyjnego i ustawienie hasła do całego komputera, Sprawi to, że będziesz jedynym użytkownikiem znającym kod, który pozwala wykonywać działania na komputerze. Jak zabezpieczyć komputer hasłem za pomocą zewnętrznych aplikacji? Na rynku jest dostępnych wiele programów, zakładających blokady różnego rodzaju. W sieci znajdziesz zarówno płatne pakiety, jak i darmowe okrojone wersje programów i z pewnością wybierzesz idealne rozwiązanie dla siebie.

Staraj się zawsze chronić swoje dane nie tylko za pomocą haseł, ale i z pomocą programów antywirusowych zwiększających twoje bezpieczeństwo w sieci. Cyberprzestępcom wystarczają nawet podstawowe dane osobowe do wykonania oszustw i kradzieży.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Sklep z laptopami w Gdańsku ma nietypową ofertę

Następny artykuł
jak połączyć smartband z telefonem

Jak połączyć smartband z telefonem – instrukcja parowania opaski

Zobacz też