Jak zabezpieczyć Messengera hasłem? Zablokuj dostęp do Messengera

Jak zabezpieczyć Messengera hasłem i uniemożliwić dostęp osobom trzecim? Przeczytaj nasz artykuł, w którym opisujemy krok po kroku całą procedurę blokowania dostępu do aplikacji.
jak zabezpieczyć messengera hasłem

Z artykułu dowiesz się jak zabezpieczyć Messengera hasłem i zabezpieczyć dostęp do twoich wiadomości. Poznasz też liczne zagrożenia czyhające na osoby, które uważają, że nie trzeba chronić swoich danych i prywatnej korespondencji.

Dlaczego warto zablokować dostęp do Messengera?

W aplikacji Messenger prowadzi rozmowy blisko jedna trzecia populacji całego świata. Rozmowy prowadzone są na wszelkie tematy zarówno ogólne, jak i te bardziej intymne czy prywatne. Mało kto byłby zadowolony, gdyby jego prywatne czaty mogłyby ujrzeć światło dzienne, Warto się dodatkowo przed tym zabezpieczyć, tylko jak zabezpieczyć Messengera hasłem? Odpowiedź w następnym akapicie. Przeczytaj też, jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem.

Czy blokada aplikacji jest możliwa?

Twórcy przewidzieli taką potrzebę i udostępnili opcję blokady hasłem bezpośrednio z poziomu Messengera bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Działa to jedynie na smartfonach firmy Apple. Chcąc założyć hasło w Messengerze z telefonu wyposażonego w iOS należy przede wszystkim uruchomić aplikację i wejść w jej ustawienia. Z menu należy wybrać pole prywatność, a następnie blokada aplikacji.

Użytkownicy Facebook Messenger na urządzeniach z Androidem mogą ustawić jedynie wymóg każdorazowego wprowadzania hasła do Facebooka, aby uzyskać dostęp do komunikatora. Jeśli to rozwiązanie nie jest dla ciebie satysfakcjonujące, zawsze możesz wesprzeć się dodatkowymi aplikacjami zwiększającymi bezpieczeństwo, dostępnymi w sklepie Play.

Wiele nowych smartfonów posiada dodatkowe wbudowane funkcje blokady dostępu do wszystkich aplikacji zainstalowanych na smartfonie. Aby dotrzeć do tych ustawień, należy wejść w menu, dalej ustawienia i odszukać zakładkę bezpieczeństwo i prywatność. W tym miejscu znajdziesz ustawienia blokady aplikacji, o ile twoje urządzenie posiada tę opcję.

Chroń swoją prywatność za wszelką cenę. Już wiesz, jak zabezpieczyć Messengera hasłem, nie jest to trudne i z pewnością sobie z tym poradzisz.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak połączyć whatsapp z messengerem

Jak połączyć WhatsApp z Messengerem? Poradnik zarządzania wiadomościami

Następny artykuł

Robotyzacja procesów produkcyjnych - kolejne etapy

Zobacz też