Jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem? Możesz wykorzystać odcisk palca

Jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem i mieć pewność co do zachowania prywatności korespondencji? Przeczytaj nasz poradnik, w którym wyjaśniamy krok po kroku jak zablokować kodem dostęp do komunikatora.
jak zabezpieczyć whatsapp hasłem

Z artykułu dowiesz się jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem, żeby czat nie był dostępny dla osób trzecich. Podpowiemy też, dlaczego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo w sieci oraz czym jest weryfikacja dwuetapowa.

Hasło w WhatsApp czy jest w ogóle potrzebne?

Ochrona danych osobowych to w ostatnich latach popularny temat, zawdzięczający swoją popularność wprowadzeniu ustawy RODO. Nie jest to jedynie modny temat, ponieważ w Polsce na przykład w aptekach trzeba na głos czytać numer pesel, odbierając receptę. Nie można przy tym zapominać o ochronie plików na telefonie, komputerze czy czatach WhatsApp. Istnieje ryzyko, że twoje konto może wpaść w ręce niepowołanej osoby. Jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem? Możliwe jest to z pozycji aplikacji, a opcja nazywa się uwierzytelnieniem dwuetapowym.

Rozważając, czy zabezpieczyć WhatsApp dodatkowym hasłem, weź pod uwagę, że komunikator jest ściśle powiązany z numerem telefonu. Numery są dziedziczone po innych użytkownikach. Numer nieużywany przez nikogo wraca do puli numerów, co za tym idzie ktoś może uzyskać dostęp do komunikatora osoby, po której dziedziczy numer. To jeden z wielu powodów, dla których warto uruchomić blokadę hasłem na smartfonie. Sprawdź też, jak zabezpieczyć Messengera hasłem.

Jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem?

Jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem? Możesz aktywować weryfikację dwuetapową na swoim koncie. Jest to blokada numeru telefonu, polegająca na tym, że nikt kto odziedziczy po tobie numer telefonu, a nie zna hasła, nie dostanie się do twojego konta. Po pierwsze musisz pobrać, zainstalować i zaktualizować do najnowszej wersji komunikator WhatsApp. Otwórz go i rozwiń menu, którego przycisk znajduje się w górnym prawym rogu i wejdź do zakładki ustawienia.

W ustawieniach musisz kliknąć sekcję „Konto” i aktywować funkcję „Weryfikacja dwuetapowa”, po czym pojawi się komunikat, że niezbędne będzie wprowadzenie hasła podczas rejestracji numeru telefonu. Po wpisaniu kodu SMS możesz dla pewności dodać jeszcze swój adres e-mail.

Dowiedziałeś się jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem w prosty sposób. Dzięki temu twoje wiadomości będą bezpieczne, a konta nie przejmie nikt niepowołany, nawet jeśli straciłbyś numer telefonu. Warto dbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i dokumentów.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak połączyć spotify z discordem

Jak połączyć Spotify z Discordem? Pokazujemy, jak to zrobić

Następny artykuł
intercity wifi jak się połączyć

Intercity WiFi – jak się połączyć? Bezpłatny internet w pociągu PKP Intercity

Zobacz też