Jak połączyć Spotify z Discordem? Pokazujemy, jak to zrobić

Jak połączyć Spotify z Discordem? Przeczytaj artykuł i poznaj bliżej dwie bardzo popularne na całym świecie aplikacje. Udostępniamy poradnik krok po kroku jak połączyć konto Spotify Premium z aplikacją Discord.
jak połączyć spotify z discordem

Z artykułu dowiesz się, jak połączyć Spotify z Discordem. Przybliżymy ci także możliwości obu z nich, ale poznasz też zalety płynące z połączenia Spotify z Discord. Dzięki temu twoje rozmowy z przyjaciółmi, rodziną i współgraczami staną się o wiele przyjemniejsze.

Spotify w skrócie

Spotify to cyfrowa platforma do odtwarzania muzyki, podcastów oraz filmów. Zapewnia ona dostęp do milionów utworów i treści z całego świata. Co więcej, podstawowe funkcje portalu są całkowicie darmowe, ale możesz wykupić subskrypcję, aby otrzymać dostęp do nowych możliwości. Serwis dostępny jest na różnych urządzeniach zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS. Aplikacja działa na PlayStation, Xbox oraz komputerach stacjonarnych i telewizorach wyposażonych w Smart TV. Sprawdź też, jak usunąć konto na Spotify.

Czym jest Discord?

Discord jest darmową aplikacją służącą do komunikacji, umożliwiającej prowadzenie rozmów głosowych, wideo oraz tekstowych z rodziną, znajomymi czy współgraczami. Na chwilę obecną Discord ma miliony użytkowników, co czyni go jedną z najbardziej popularnych aplikacji do rozmów. Jak połączyć Spotify z Discordem i dlaczego warto? W dalszej części tekstu wyjaśnimy krok po kroku jak scalić konta. Omawiając zalety takiego rozwiązania, nie sposób nie wspomnieć o tym, że dostępne dla ciebie stanie się wspólne słuchanie Spotify na Discordzie ze swoimi przyjaciółmi.

Jak połączyć Spotify z Discordem?

Cała operacja nie jest trudna. W pierwszej kolejności należy pobrać na urządzenie, z którego korzystasz obie aplikacje. Pamiętaj, że mimo iż Spotify jest darmowy, to możesz słuchać i odtwarzać muzykę z pewnymi ograniczeniami. Szczegóły zajdziesz na stronie producenta. Jeśli pobrałeś już oba programy, otwórz je. W aplikacji Discord kliknij przycisk „Connections” w menu po lewej stronie. Z listy wybierz ikonę Spotify i ją kliknij, po czym pojawi się strona internetowa serwera Spotify, na której musisz się zalogować do usługi. Połączenie zostało ustanowione, ale co dalej?

W jaki sposób puszczać muzykę na Discordzie?

Jeśli udało ci się podłączyć do swojego Discorda usługe Spotify, możesz zacząć cieszyć się jej możliwościami. Podstawową jest puszczanie muzyki na Discordzie. Jak to zrobić? W aplikacji komunikacyjnej należy kliknąć ikonę koła zębatego, a następnie przejść do zakładki „Głos i wideo”. Znajdziesz tutaj pole „Urządzenie nagrywania”. Wybierz „Cable Out”, a następnie Spotify. W tym momencie pojawi ci się dodatkowa opcja puszczania muzyki na kanale Discord.

Już wiesz, jak połączyć Spotify z Discordem oraz w jaki sposób puszczać muzykę. To jednak nie wszystkie możliwości sparowania obu kont. Dzięki ustanowieniu połączenia będziesz miał dostęp do list odtwarzania swoich znajomych, a inni będą mogli zobaczyć, czego w tej chwili słuchasz. Pojawi ci się też dodatkowa opcja uruchomienia kanału Bot na Discordzie, na którym odtwarzana będzie w kółko wybrana przez ciebie playlista.

Muzyka w tle uprzyjemni ci też rozmowy z przyjaciółmi czy rodziną, a ze współgraczami będziesz mógł słuchać najlepszej muzyki stworzonej dla gamerów.

Po przeczytaniu naszego poradnika z pewnością nie będziesz miał problemów z połączeniem kont w obu serwisach, a dzięki temu otworzą ci się nowe możliwości słuchania muzyki wspólnie z przyjaciółmi.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak połączyć telefon z laptopem

Jak połączyć telefon z laptopem? Bluetooth, Wi-Fi czy USB?

Następny artykuł
jak zabezpieczyć whatsapp hasłem

Jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem? Możesz wykorzystać odcisk palca

Zobacz też