Jak połączyć dwa zdjęcia lub zrobić kolaż? Praktyczny poradnik

Jak połączyć dwa zdjęcia w jedno? Przeczytaj artykuł i poznaj aplikacje, które pozwolą ci na szybką edycję, zmienić rozmiar, łączenie i udostępnianie zdjęć. Poznaj tajniki profesjonalnej edycji zdjęć.
jak połączyć dwa zdjęcia

Z artykułu dowiesz się, jak połączyć dwa zdjęcia na telefonie z Androidem oraz smartfonie wyposażonym w system iOS. Podpowiemy także, które aplikacje są bezpłatne i najlepiej się do tego nadają. Połączenie dwóch obrazów nie jest skomplikowane, ale przyda ci się na początku mała pomoc. Taka umiejętność przydaje się na przykład przy tworzeniu pamiątkowych albumów z wesela ze zdjęć, które wykonał fotograf ślubny

Jak łączyć zdjęcia na telefonie z Androidem?

Jak połączyć dwa zdjęcia na smartfonie z systemem Android? Do realizacji tego zadania możesz wykorzystać jedną z wielu płatnych i bezpłatnych aplikacji dostępnych w Sklepie Play oraz wbudowany w większości nowych telefonów program Zdjęcia Google. Najpierw powiemy ci jak scalić ze sobą wybrane zdjęcia przy pomocy wbudowanej aplikacji.

Aplikacja Zdjęcia Google

Jeśli twój smartfon nie jest starszy niż 2-3 lata, to powinieneś mieć fabrycznie zainstalowaną aplikację Zdjęcia Google. Jak połączyć dwa zdjęcia za pomocą tego oprogramowania? Po pierwsze przygotuj pierwszy i drugi obraz, który będzie łączony, a następnie uruchom aplikację na swoim smartfonie. Następnie wybierz fotografie i dotknij ikony oznaczonej znakiem plusa, a z wyskakującego okienka wybierz „collage”. Zdjęcia zostaną ze sobą połączone, teraz wystarczy kliknąć przycisk „gotowe”.

Może zainteresuje cię także temat: jak usunąć zamazanie ze zdjęcia?

Edytor zdjęć Collage Maker

Collage Maker to aplikacja do tworzenia kolaży, którą możesz pobrać ze Sklepu Play i jest trochę bardziej zaawansowana niż bezpłatne Zdjęcia Google. Za jej pomocą możesz połączyć kilka zdjęć, edytować je i upiększać różnymi dodatkami. Jeśli chcesz połączyć zdjęcia i użyć do tego Collage Maker, otwórz aplikację i wybierz zakładkę „Grid”, a następnie wybierz zdjęcia, które zostaną połączone ze sobą. Po zaakceptowaniu naciśnij „Next”, aby zapisać lub udostępnić projekt na Instagramie czy Facebooku.

Jak połączyć dwa zdjęcia na komputerze lub laptopie?

Łączenie obrazów to jedna z podstawowych metod obróbki fotograficznej. Na komputerach z systemem operacyjnym od Microsoft możesz użyć fabrycznie zainstalowanego narzędzia Paint lub skorzystać z zewnętrznego oprogramowania. Najbardziej popularnym programem do edycji i obróbki zdjęć jest każdemu dobrze znany Adobe Photoshop. Program jest płatny, ale oferuje mnóstwo możliwości.

Łączenie dwóch zdjęć w programie Paint

Wbudowane oprogramowanie do wykonywania prostych zadań jak łączenie zdjęć, zmiana rozmiaru obrazu czy ilości pikseli pozwala tworzyć nieskomplikowane grafiki i kolaże. W pierwszej kolejności otwórz aplikację na komputerze. Zajdziesz ją na liście programów lub wpisując w wyszukiwarce.

Przejdź do zakładki „Plik”, a dalej „Otwarty” i zaimportuj dowolne obrazy, które chcesz scalić. Możesz zmienić rozmiar zdjęć tak, aby do siebie pasowały, tę funkcję znajdziesz na pasku narzędzi. Rozciągnij białe pole, żeby zrobić miejsce na import kolejnego zdjęcia i je dodaj. Następnie otwórz zakładkę „Plik” i naciśnij „Zapisz jako”.

Adobe Photoshop – graficzny edytor o nieskończonych możliwościach

Już wiesz, jak połączyć dwa zdjęcia na smartfonie z Androidem oraz z wykorzystaniem bezpłatnego narzędzia Paint. Teraz przyjrzysz się bliżej popularnemu graficznemu narzędziu, jakim jest Adobe Photoshop. Firma Adobe stworzyła oprogramowanie zarówno dla systemów Windows, jak i iOS. Otwórz aplikację i przejdź do zakładki „Plik” i wybierz „Nowy”. W tym miejscu możesz wybrać od razu rozmiar i rozdzielczość plików. Następnie zaimportuj przy pomocy kanwy interesujące cię obrazy, a po odpowiednim ich ustawieniu wystarczy zapisać plik i gotowe.

Jak widzisz, łączenie plików graficznych nie jest trudne zarówno na telefonie z Androidem, jak i komputerze, a dzięki naszemu poradnikowi wybierzesz najbardziej odpowiadającą ci metodę.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak połączyć smartband z telefonem

Jak połączyć smartband z telefonem – instrukcja parowania opaski

Następny artykuł
jak połączyć airpods z laptopem

Jak połączyć Airpods z laptopem z systemem Windows 10 lub iOS?

Zobacz też