Intercity WiFi – jak się połączyć? Bezpłatny internet w pociągu PKP Intercity

Intercity WiFi – jak się połączyć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak się połączyć z internetem u polskiego przewoźnika w pociągach kategorii PKP Intercity. Usługa jest bezpłatna, ale konieczne jest wykonanie kilku czynności.
intercity wifi jak się połączyć

Z artykułu dowiesz się, kto może skorzystać z bezpłatnego internetu Intercity WiFi, jak się połączyć oraz na jakich zasadach działa. Musisz jednak wiedzieć, że mimo dostępu WiFi, na niektórych etapach swojej podróży możesz nie mieć dostępu do internetu, ponieważ nie wszędzie jest zasięg.

Intercity WiFi – Internet w pociągach przewoźnika PKP Intercity

Od dłuższego czasu PKP Intercity współpracuje z T-Mobile, tworząc sieć Intercity WiFi. Jak się połączyć i korzystać z darmowego internetu? Jeśli jesteś klientem operatora sieci komórkowej T-Mobile, od razu masz dostęp do bezprzewodowego internetu, w innym przypadku musisz się zgodzić na otrzymanie informacji handlowych, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Usługa internetu dostępna w pociągach jest dostarczana za pomocą nadajników naziemnych, dlatego nie spodziewaj się zawrotnych prędkości. Do przeglądania Facebooka, Instagrama czy stron www w zupełności wystarczy, ale z oglądaniem filmów online możesz mieć problem.

Intercity WiFi – jak się połączyć?

Intercity WiFi – jak się połączyć? Jest to jedna z wielu publicznych sieci WiFi, dlatego, żeby uzyskać do niej dostęp wymagane będzie uwierzytelnienie. Sieci tego typu znajdziesz także w kawiarniach, hotelach czy na lotniskach. W niektórych krajach są one sponsorowane przez lokalnych operatorów komórkowych. W przypadku Intercity nadawcą sygnału jest T-Mobile i wymaga on specjalnego logowania oraz wyrażenia zgód marketingowych.

W ramach usługi otrzymujesz nielimitowany dostęp do internetu podczas podróży, dzięki Intercity WiFi. Jak się połączyć do tej sieci?

W pierwszej kolejności otwórz menu ustawień i odszukaj w nim zakładkę dotyczącą połączenia bezprzewodowego WiFi. Włącz tę opcję i wyszukaj na liście nazwę interesującej cię sieci, w tym przypadku Intercity WiFi. Stuknij w jej nazwę i poczekaj na pojawienie się ekranu logowania. Jeśli pojawiła się ikonka „i”, to po kliknięciu w nią przyspieszysz cały proces.

Po chwili powinno pojawić ci się okno logowania, w którym należy podać adres e-mail oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, oraz otrzymywanie informacji handlowych. Po wypełnieniu wszystkich pól i zaznaczeniu zgód obowiązkowych powinieneś uzyskać dostęp do internetu.

Jak wycofać zgody?

Wyrażone podczas logowania zgody marketingowe możesz wycofać w dowolnym momencie, jednak nie jest to już takie proste. Należy wysłać e-mail lub zadzwonić na infolinię T-Mobile i zgłosić żądanie wyłączenia wszystkich zgód marketingowych wyrażonych podczas logowania do Intercity WiFi. Jak się połączyć do sieci już wiesz, jeśli jednak będziesz chciał ją wyłączyć, wystarczy dezaktywować WiFi w swoim aparacie lub całkiem usunąć sieć za pomocą przycisku „zapomnij sieć”.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zabezpieczyć whatsapp hasłem

Jak zabezpieczyć WhatsApp hasłem? Możesz wykorzystać odcisk palca

Następny artykuł
jak połączyć instagram z fb

Jak połączyć Instagram z Fb? Poradnik

Zobacz też