Jak połączyć pliki PDF? To proste. Poznaj kilka sposobów

Jak połączyć pliki PDF? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można połączyć dokumenty na komputerach z systemem operacyjnym Windows oraz Mac. Czynność ta nie zawsze wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.
jak połączyć pliki pdf

Jak połączyć pliki PDF na komputerze z zainstalowanym Windows 10? W poniższym tekście znajdziesz poradnik krok po kroku opisujący łączenie plików na najpopularniejszych systemach operacyjnych. Niektóre nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania, na innych z kolei będzie to niezbędne.

Jak połączyć pliki PDF bez instalacji dodatkowego oprogramowania?

Do łączenia plików PDF możesz wykorzystać jeden z wielu portali internetowych, które często oferują tego typu usługę za darmo. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od ciebie instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Scalanie plików odbywa się na zewnętrznym serwerze, do którego musisz przesłać odpowiednie dokumenty. I w tym miejscu pojawia się jedyna wada takiego rozwiązania.

Narzędzie do łączenia plików można wykorzystać jedynie w celach prywatnych. Dokumenty firmowe nie powinny być łączone w ten sposób, szczególnie jeśli twój zakład pracy zabrania wynoszenia ich z budynku, a jako takie zostanie potraktowane przesłanie plików na zewnętrzny serwer. Jeśli chcesz skorzystać z tego rozwiązania, powinieneś odwiedzić witrynę Adobe, iLovePDF czy SmallPDF, które oferują tego typu operacje.

Scalanie plików na komputerze z systemem Windows z wykorzystaniem specjalnego programu

Jeśli chcesz połączyć kilka dokumentów PDF w jeden na komputerze z systemem Windows, możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy opisaliśmy w poprzednim akapicie, a pozwala on na łączenie i edycję dokumentów online, z wykorzystaniem zewnętrznych serwisów. Jeśli jednak treść dokumentów nie pozwala na skorzystanie z tego typu serwisów, możesz wybrać jeden z wielu dostępnych programów do edycji PDF. Niestety system operacyjny nie został wyposażony w specjalny program, dlatego musisz sam go zainstalować.

Jednym z wielu darmowych narzędzi jest PDF-XChange pozwalający zarówno na dzielenie i edycję, jak i łączenie ze sobą plików PDF w jeden. Najbardziej popularnym płatnym rozwiązaniem jest Adobe Acrobat DC. Wiele dużych firm ma dostęp do całego pakietu usług Adobe, dzięki czemu praca jest o wiele prostsza i w pełni bezpieczna. Jeśli interesuje cię edycja dokumentów PDF, koniecznie przeczytaj artykuł: Jak podzielić plik PDF.

Mac – łączenie plików PDF

Zastanawiasz się jak połączyć pliki PDF na komputerze wyposażonym w system operacyjny iOS? We wszystkich nowych odsłonach, od MacOS Catalina, komputery marki Apple posiadają wbudowaną opcję edycji plików PDF. Aby to zrobić, wystarczy zaznaczyć kilka interesujących cię dokumentów PDF. W Menu pojawi się dodatkowa opcja „utwórz plik PDF”. Jak widzisz, na komputerach z systemem iOS łączenie i edycja plików działa najszybciej i jest naprawdę prosta. Pozwala nie tylko połączyć kilka dokumentów w jeden, ale też stworzyć nowy z zaznaczonych obrazów, prezentacji czy dokumentów.

Jak połączyć pliki PDF?

Wszystko zależy od urządzenia, które posiadasz oraz rodzaju dokumentów, z którymi pracujesz. Najłatwiej mają użytkownicy komputerów z systemem iOS, ponieważ odpowiednie oprogramowanie dostarczane jest wraz z systemem. Użytkownicy laptopów i komputerów stacjonarnych z Windowsem muszą wspomagać się dodatkowym oprogramowaniem lub portalami online. Pamiętaj jednak, że mimo łatwego dostępu do zewnętrznych stron www świadczących usługi scalania plików, nie każdy dokument może zostać w ten sposób edytowany. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest instalacja oryginalnego oprogramowania Adobe.

Archiwum: styczeń 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak połączyć telefon z telewizorem

Jak połączyć telefon z telewizorem? Jak przesłać obraz z telefonu na telewizor?

Następny artykuł
jak połączyć drukarkę z wifi

Jak połączyć drukarkę z Wi-Fi za pomocą routera sieciowego? Praktyczny poradnik

Zobacz też