Jaka kuchenka gazowo-elektryczna do 1000 zł? Podpowiadamy!

Wymiana kuchenki gazowej najczęściej związana jest z awarią poprzedniego sprzętu albo przeprowadzką. To jedno z najważniejszych urządzeń w kuchni – bez niego trudno myśleć o przygotowywaniu zbilansowanych obiadów dla całej rodziny.

Dobrze więc poświęcić czas i przyjrzeć się uważnie dostępnym możliwościom. Jaki budżet założyć? Kuchenkę gazowo-elektryczną kupimy już do 1000 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy głównie modele polskich producentów, jak Amica czy MPM. Aby dokonać dobrego wyboru, warto najpierw uważnie przeanalizować ich parametry.

Kuchenka gazowo-elektryczna – czy lepsza od płyty indukcyjnej?

Urządzając nowoczesną kuchnię, część osób decyduje się na zamianę kuchenki gazowo-elektrycznej na płytę indukcyjną. Za pierwszym rozwiązaniem przemawia jednak wiele korzyści, które warto sobie uświadomić. Oczywiście, w niektórych budynkach, gdzie nie ma instalacji gazowej, nie można postawić na kuchenkę gazowo-elektryczną. Jednak mając wybór, dobrze znać zalety tego rozwiązania.

Dlaczego warto gotować na gazie?

 • Koszt zakupu kuchenki – jest niższy niż w przypadku płyty i piekarnika oddzielnie.
 • Koszt eksploatacji – zwykle kuchenki gazowo-elektryczne są oceniane jako tańsze w codziennym użytkowaniu.
 • Smak potraw – część smakoszy jest zdania, że potrawy przygotowywane na gazie odznaczają się szczególnymi walorami smakowymi.

To tylko niektóre z zalet kuchenki gazowo-elektrycznej. Jak podejść do wyboru odpowiedniego modelu, by być zadowolonym z podjętej decyzji?

Jak wybrać kuchenkę gazowo-elektryczną

Wiele osób potrafi tygodniami wybierać idealną lodówkę. A jak jest z kuchenką? To sprzęt, który będzie w użyciu codziennie – dlatego jemu również warto poświęcić odrobinę czasu i uwagi. Jakie aspekty specyfikacji technicznej będą najważniejsze?

 • Wymiary – musimy mieć pewność, że kuchenka zmieści się w miejscu, które jej wyznaczyliśmy, z możliwością podłączenia do instalacji gazowej.
 • Ilość i rozmieszczenie palników – zwykle mamy do dyspozycji 4 palniki, zdarzają się jednak odstępstwa od tej reguły.
 • Pojemność piekarnika – zwykle bezpośrednio związana z wymiarami całego sprzętu.
 • Termoobieg – pozwala znacznie łatwiej przygotowywać ulubione dania w piekarniku.
 • Łatwe sterowanie – najczęściej za pomocą pokręteł.
 • Zabezpieczenia – zwłaszcza przeciw wypływowi gazu.
 • Design – kuchenka powinna pasować do wystroju wnętrza.

Czas przyjrzeć się polecanym modelom!

Kuchenka gazowo-elektryczna do 1000 zł – jaką wybrać?

Wśród budżetowych modeli, do 1000 zł, znajdziemy propozycje marek Amica i MPM. Chcąc rozszerzyć pole poszukiwań polecanych kuchenek, można dołożyć 100 zł lub 200 zł i wybierać spośród sprzętów marki Beko.

Jakie modele przypadną do gustu szukającym oszczędności? Oto kilka opcji:

 • Kuchnia AMICA 58GED2.33HZpTaQ(W) – 4-palnikowy model o szerokości 50 cm. Warto zwrócić uwagę na piekarnik, którego drzwi zostały wyposażone w potrójną szybę, zapewniając zawsze chłodny front. Ma to znaczenie zwłaszcza dla osób, które mają w domu małe dzieci. Piekarnik ma funkcję termoobiegu, a w utrzymaniu go w czystości pomaga opcja czyszczenia parowego.
 • Kuchnia AMICA 58GE1.23PF(W) – kolejna propozycja tego samego producenta. Podobnie jak poprzedni model, kuchenka ta jest pokryta emalią łatwoczyszczącą, dzięki której utrzymamy sprzęt w odpowiednim stanie. Funkcja czyszczenia parowego pozwoli zadbać o czystość piekarnika.
 • Kuchnia MPM MPM-54-KGM-06E – propozycja od innego polskiego producenta. 4-palnikowa kuchenka o szerokości 50 cm w eleganckim kolorze inox dobrze wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Piekarnik posiada funkcję termoobiegu i termoregulator, który pomoże zaprogramować temperaturę pieczenia wybranego przez nas dania.

Przyszła pora, by do domu zawitał nowy sprzęt do gotowania? Kuchenka gazowo-elektryczna ze sklepu MediaMarkt jest dobrym wyborem. To urządzenie, które zagwarantuje nie tylko oszczędności przy użytkowaniu, ale również wyjątkowy smak potraw. I to w cenie poniżej 1000 zł!

Archiwum: listopad 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Ultra szeroki monitor czy panoramiczny

Ultra szeroki monitor czy panoramiczny — co lepiej zda egzamin w pracy?

Następny artykuł
jak usunąć pin z karty sim

Jak usunąć PIN z karty SIM? Praktyczny poradnik

Zobacz też